18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019
Ballina Pakategorizuar

Pakategorizuar

Lajme te pakategorizuara

Stoltenberg në Kongresin Amerikan: Maqedonia e Veriut së shpejti do të jetë anëtarja e...

Sekretari i pëgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, në falimin e tij në Kongresin Amerikan me rastin e 70-vjetorit të themelimit të Aleancës, ...

Bursa, qyteti turk me 800 mijë shqiptarë

Bursa është qyteti që ka gati më së shumti shqiptarë në botë. Rexhep Alltepe është kryebashkiaku me origjinë nga Shkupi, i cili...

Xhaferi në Rumani dhe Lituani për ratifikimin e Protokollit për NATO-n

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, prej sot deri më 14 mars do të qëndrojë për vizitë...

Xhaferi-Loiseau: Franca me mbështetje në rrugën drejt BE-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi u takua me Nathalie Loiseau, ministre e Çështjeve Evropiane pranë Ministrisë...

Markovski: Maqedonia nuk është e rrezikuar nga sulmet terroriste

Shkup, 21 shkurt - “Maqedonia nuk është qëllimi kryesor i ‘Shtetit Islamik’, ndërsa MPB ka vepruar në...

Deputeti socialdemokrat në Maqedoni punëson djalin mënjeherë pas diplomimit

Nuk kanë të ndalur punësimet familjare nga ana e deputetëve të maxhorancës aktuale në Maqedoni, shkruajnë portalet maqedonase, përcjellë INA.

100 studentë në Maqedoni do të marrin bursa shtetërore

Në pajtim me vendimin për vërtetimin e numrit të bursistëve dhe lartësinë e bursave për nxënësit e regjistruar në shkollat e mesme të vitit...

Lëvizja për Bashkim paraqet qëndrimet për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati sot do të mbajë konferencë për medie. Në këtë konferencë ai do të paraqes qëndrimet për negociatat...

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Komunikacioni në rrugët shtetërore në Maqedoni zhvillohet nëpër korsi të thata, në pikat kufitare nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje më të gjata...

“Botërori 2018”, ja për cilat kombëtare do të bëjnë tifo Zaev, Mickoski, Ahmeti, Sela…

Një javë para fillimit të kampionatit botëror që do të mbahet në Rusi “Nezavisen Vesnik” me pyetje për politikanët më të fuqishëm në vend...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...