18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Telefoni i palosshëm i Apple mund të ketë ekrane në të dy anët

Shumë prodhues të telefonave po punojnë në telefonat e palosshëm për 2019, por duket sikur Apple është duke e quar idenë në një hap...

Tesla së shpejti me autopilot të sofistikuar që ndalon në semaforë dhe shenjat e...

Elon Musk pretendon se në një të ardhme të afërt, softueri i ri do të mundësojë vozitje pa intervenim të shoferit Sistemi i pilotimit Navigate,...

Galaxy S10 do të paketoj shumë kamera

Samsung është duke punuar intenzivisht për telefonat e tyre të ardhshëm – Galaxy S10 dhe Galaxy S10 Plus – përpara njoftimit zyrtar, të paralajmëruar...

Samsung do të lansoj Galaxy A8 më 10 dhjetor

Samsung promovoi lansimin e Galaxy A8 disa javë më parë kur po lansonte një çift pajisjesh të reja në Kinë. Informata që kompania lëshoi...

Samsung lanson Galaxy J4 Core me Android GO

Ndërkohë që telefonat e mençur të nivelit të lartë sigurisht bëjnë lajm dhe publicitet më të mirë, dhe gjithashtu bëjnë një punë të suksesshme...

Apple fillon shitjen e modeleve të renovuara iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus

Jo shumë kohë pas lansimit të iPhone-ve të tyre të ri, Apple tani ka filluar shitjen e njësive të renovuara të iPhone 8 dhe...

Tabletët e ri të Apple, iPad Pro, janë shitur gati plotësisht

iPad-i i ri i Apple është më i shtrenjtë se paraardhësit e tij, por duket se pavarësisht nga rritja e çmimit, konsumatorët nuk janë...

Facebook goditet me gjobë prej 500,000 eurosh për skandalin me Cambridge Analytica

Facebook është goditur me një gjobë prej 500,000 eurove nga Zyra e Komisionerit të Informacionit (ICO) për dështimin në mbrojtjen e të dhënave të...

Internet falas në trenat zviceranë në 2019

Udhëtarët aktualisht nuk mund t’i qasen internetit falas në trenat e SBB. Kjo do të ndryshojë: Kompania hekurudhore do të zhvillojë një test të...

CEO i Samsung thotë se telefoni fleksibil do të dyfishohet, nga telefoni në tablet

Është thënë dhe shkruar shumë për pajisjen e palosshme të Samsung. Kompania ka punuar në të për disa vjet. Më shumë informacion rreth kësaj...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...