18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Barcelona bënë ofertën e parë në drejtim të Rabiotit

Barcelona me do me çdo kusht mesfushorin francez, Adrien Rabiot dhe për këtë ka bërë tashmë ofertë. 23-vjeçari francez ka kontratë valide me Paris...

Atletico nuk e ka në plan ta shesë Lucasin në janar

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Lucas Hernandez, nuk do të largohet nga klubi spanjoll në afatin kalimtar të janarit. Gazeta spanjolle AS bën të ditur se...

Mourinhos i duhen katër fitore ose do të shkarkohet

Manchester United është i gatshëm ta shkarkojë Jose Mourinhon gjatë programit të Krishtlindjeve. Daily Mail shkruan sot se mënyra e kapitullimit të Unitedit kundër Liverpool...

Mësohen 32 skuadrat që vazhdojnë garat në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e fundit në kuadër të grupeve të Ligës së Evropës. Tashmë dihen 32 ekipet që do të vazhdojnë garën në...

Spalletti: Ishim në tension, UEFA më pyeti se a dëshiroj ta shfaq rezultatin e...

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti është shfaqur i zhgënjyer në fund të ndeshjes ndaj PSV-së ku skuadra e tij barazoi 1-1. Barazimi i Barcelonës me...

River Plate 3-1 Boca, notat e lojtarëve

River Plate e fitoi Copa Libertadores pasi arriti fitore 3-1 (rezultati përfundimtar pas dy ndeshjeve 5-3) në Santiago Bernabeu ndaj Boca Juniors. Golat për Riverin...

Guangzhou Evergrande plot ambicie, synon transferimin e Malcomit

Klubi i njohur kinez, Guangzhou Evergrande po bëjnë një lëvizje ambicioze për sulmuesin anësor të Barcelonës, Malcom. Malcom u transferua në verë te Barcelona për...

Kampi i Furyt kërkon hetim nga WBC lidhur me ndarjen e pikëve në meçin...

Vendimi i gjyqtarëve që ta mbyllnin baras meçin ndërmjet Deontay Wilder dhe Tyson Fury, është etiketuar si kundërthënës dhe kampi i britanikut është duke...

Wilder: Joshua nuk mund të më mposhtë as mua e as Tyson Furyn

Deontay Wilder pohon se kampioni i unifikuar, Anthony Joshua, nuk është në gjendje ta mposhtë as atë e as kundërshtarin e ardhshëm të amerikanit,...

‘Tërmet’ në Ligën Premier: Brexiti do të ndikojë në rënien e kampionatit, klubet mund...

Një rrëmujë e madhe duket në horizont sa i përket Ligës Premier dhe lëvizjeve politike të këtij vendi pas vendimit për tu larguar nga...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...