18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Rita Ora thotë se nuk do ta harrojë kurrë vizitën e fundit në Kosovë

Rita Ora e kujton vizitën e fundit në Kosovë dhe thotë se nuk do ta harroj kurrë. ...

“Standard”: Gjermania propozon status të veçantë për veriun e Kosovës

Qëllimi i konferencës së ardhshme rajonale në Berlin për Ballkanin Perëndimor është të “varrosë” planin për këmbimin e territoreve, shkruan gazeta vjeneze...

Kërkohet paraburgim për babain që plagosi djalin e tij në Ferizaj

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka kërkuar nga Gjykata Themelore caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit R.M., nga fshati Jezerc, me...

Nëntëvjeçari nga Prishtina boton libër për Betejën e Koshares

Me 9 prill të vitit 1999, filloi njëra nder betejat me heroike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. 120 pjesëtarë të UÇK’së, të...

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për krime lufte

Gjykata Themelore në Prishtinë, pas kërkesës së Prokurorisë Speciale të Kosovës, ka marrë vendim që të pandehurit Z.K t’i caktohet masa e...

Kosova po zbrazet, deputetët e Qeveria me duar në xhepa

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka parë si të pamundur një zgjidhje urgjente për këtë problem. ...

Djali rrah nënën në Gjakovë

Një femër ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga djali  i saj. Rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës...

Atifete Jahjaga në mesin e 100 njerëzve me reputacionin më të mirë në botë.

Kompania udhëheqëse konsulente për menaxhimin e reputacionit, Reputation Poll International, ka publikuar listën e njerëzve me reputacionin më të mirë në botë...

Vëllai i dëshmorit Beqir Qufaj, ia vë emrin djalit të tij Daut Haradinaj

Të gjithë e njihni Daut Haradinajn, ish-ushtarin e UÇK-së tash deputet në Kuvendin e Kosovës. Emri dhe vepra siç...

Plagosja e Azem Vllasit, Fatmir Limaj sot jep dëshminë e tij

Fatmir Limaj, zëvendëskryeministër i Kosovës është dëshmitari i radhës në rastin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi, rast i njohur si ‘Syri i Popullit’. Limaj...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...