23.7 C
Skopje
Wednesday, July 17, 2019

Rama: Shqipëria është i vetmi vend ku opozita punon kundër interesit të shtetit

“Kjo është opozita e vetme që në procesin e integrimit të Bashkimit Europian punon ditë e natë kundër vendit të vet”. Kështu deklaroi sot kryeministri...

Seancë gjyqësore për rastin “Ryshfeti”, sot publikohen video-inçizimet

Shkup, 26 mars - Në Gjykatë Penale në seancën e sotme për rastin “Ryshfeti” ku i akuzuar është kryeministri Zoran Zaev, duhet të lëshohet...

Françeska ndez rrjetin sërish (Foto)

Françeska Jaçe i ka surprizat njëra pas tjetrës për fansat e saj. Pasi mahniti me foton e saj topless nga dhoma e një hoteli në...

Sa para do të paguani kur kaloni në Rrugën e Kombit?

Nga 17 shtator i2018 nis tarifimi në autostradën Milot-Morinë, ku invalidët e punës dhe shtresat në nevojë do të kenë zero tarifim dhe paketë...

Thaçi godet fort Sali Berishën, i thotë se tregtoi me Millosheviqin, strehoi Arkanin dhe...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është kundërpërgjigjur ashpër ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berisha, pasi ky i fundit e ka cilësuar tregti me territorin e...

“Protesta në Rrugën e Kombit synonte të destabilizonte vendin”

Tiranë, 10 prill - Deputetja e vetme e qarkut të Kukësit nga Partia Socialiste, Mimi Kodheli e ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora...

Edi Rama merr çmim në Shtëpinë e Bardhë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku shihet teksa merr një çmim në Shtëpinë e Bardhë të Shteteve të Bashkuara...

PD e pret Ramën me kapsolla, Rama: Ishin kopshti zoologjik

Qëndrimin dyditor në Qarkun e Kukësit, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e nisi me një bashkëbisedim në Has për sa i përket bashkëqeverisjes me...

Turistët gjermanë për Beratin: Qytet mbresëlënës

Qyteti 2400 vjeçar i Beratit, i njohur jo vetëm për bukurinë e tij të rrallë, por edhe për mikpritjen, vazhdon të zgjojë interesin e...

Rama: Kam kërkuar ekspertizë ndërkombëtare për audiopërgjimin e vëllait të ministrit Xhafaj

Edi Rama në grupin parlamentar të PS, ka komentuar ndër të tjera edhe audiopërgjimin e vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj. Ndër të tjera Rama...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...