18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Shqipëria thyen rekord në Europë, papunësia 32.8%

Të papunë, të pa arsimuar ose të patrajnuar, alternativat e vetme për të rinjtë shqiptarë mbeten kafeneve, deri sa të gjejnë një...

Digjet vetura e shefit të krimeve

Vetura e shefit të seksionit të krimeve në Policinë e Tepelenës në Shqipëri është djegur në orët e para të mëngjesit.

34 vjet nga vdekja e Enver Hoxhës

Sot mbushen tridhjetë e katër vjet nga vdekja e Enver Hoxhës. Për disa ai drejtoi Shqipërinë me nder për 40 vite, kurse...

SHBA dhuron 37 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i dhuruan 37 mjete të mbrojtura dhe rezistente ndaj pritave dhe kurtheve të minuar, Forcave të Armatosura...

Rama dhe Borisov shprehin ngushëllime për tragjedinë në rrugën Shkup-Tetovë

Edi Rama dhe Bojko Borisov kanë shprehur ngushëllime për fatkeqësinë në komunikacion që ndodhi në rrugën Shkup-Tetovë, tek Karpallak në të cilën...

PS do të padisë presidentin Meta

Gjatë debatit për çështjen e 21 janarit dhe mos vendosjen e drejtësisë për 4 viktimat në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kreu i Grupit të...

73% e studentëve në Shqipëri thonë se ka korrupsionin në universitete

Fondacioni “Friedrich Ebert” (FES) në bashkëpunim të ngushtë me OJQ “Rezistencë Qytetare”, ka bërë publike rezultatet e monitorimit për nivelin dhe perceptimin e korrupsionit...

Nga 1 janari hyn ne fuqi paga e re minimale në Shqipëri

Këshilli i Ministrave i Shqipërisë miratoi një vendim të rëndësishëm për rritjen e pagës minimale në rang vendi, ku nga 1 janari paga minimale...

Festat e fundvitit, fluks emigrantësh në portin e Vlorës

Rreth 800 pasagjerë kanë mbërritur sot në portin e Vlorës nga Italia për të kaluar festat e fundvitit. Në këtë prag festash Porti i Vlorës...

Këshilli i Evropës: Shqipëria të konfiskojë pasuritë që burojnë nga krimi

Këshilli i Evropës i ka bërë thirrje Shqipërisë të forcojë përpjekjet në luftën kundër pastrimit të parave dhe të konfiskojë pasuritë që burojnë nga...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...