18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Sot dorëzohet materiali zgjedhor te komisionet komunale zgjedhore

Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KShZ) sot do të shpërndajë materialin zgjedhor deri te komisionet komunale zgjedhore. Karavani i KShZ-së fillon...

LSDM: Qytetarët nuk do të lejojnë kryetar që ikën nga opinioni

Nëpërmjet një njoftimi të partisë maqedonase në pushtet thuhet se “qytetarët nuk do të lejojnë kryetar që ikën nga përgjegjësia dhe nuk...

Mogherini: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria në qershor duhet t’i nisin bisedimet me BE-në

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini pret që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria t’i fillojnë ...

Nxënësit shqiptarë nga Greqia pajisen me abetare shqipe

Në kuadër të nismës “Një abetare për Diasporën” disa nxënës të shkollës shqipe “Porta” në Athinë janë pajisur me abetare.

Seanca të reja për rastet “Monstra”, “Trajektorja” dhe “Tarifa”

Në Gjykatën penale sot në Shkup duhet të mbahen seanca të reja për rastet “Monstra”, “Trajektorja” dhe “Tarifa”. Rastin...

Reporterë pa kufij: Maqedonia e Veriut në vendin e 95 për lirinë e shtypit

Maqedonia e Veriut mbetet në vendin e 95-të sipas indeksit të fundit botëror për lirinë e mediave të Reporterë pa kufij (RSF),...

Padi penale për 28-vjeçarit nga Gjevgjelia, akuzohet për prodhim dhe shitje të heroinës

Zyra e jashtme për krim në Gjevgjeli ka ngritur padi penale kundër personit A.SH. (28) nga Gjevgjelia, për shkak të dyshimit për...

Delegacion i MPB-së në Vatikan, përgatitje për vizitën e Papa Françeskut në Maqedoninë e...

Me ftesë të Korpusit të Xhandarmërisë së Vatikanit, një delegacion i Ministrisë së Punëve të Brendshme, i kryesuar nga drejtori i Byrosë...

Shkup, në 12 aksidente trafiku janë lënduar dhjetë persona

Në rajonin e Qytetit të Shkupit gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 12 aksidente trafiku në të cilat në gjashtë më...

Vazhdon fushata zgjedhore: Reka në Tetovë, Siljanovska në Kriva Pallankë, Pendarovski në Gjevgjeli

Kandidati për president Blerim Reka, i cili e ka mbështetjen e Besës dhe Aleancës për Shqiptarët, sot do të mbajë tubim qendror,...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...