18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Përse fëmijët duhet të ekspozohen më shumë në mikrobe

Të qenit prind, e posaçërisht për herë të parë, mund të jetë gjë frikësuese dhe sfiduese në fillim dhe shpeshherë prindërit bombardohen...

Shtetet më të pasura në botë

Një nga elementët matës së pasurisë së një shteti është fuqia blerëse e qytetarëve të tij. Pikërisht shpenzimet mesatare...

Tipi 2 i diabetit: Lëngu i gjelbër që i rregullon nivelet e sheqerit në...

Tipi 2 i diabetit është sëmundje e cila ndikon që nivelet e sheqerit në gjak të një personi të jenë shumë të...

Çka ndodh kur e keni njërin fëmijë të preferuar – efektet janë shkatërruese!

Me siguri se ideja e të pasurit një fëmijë të preferuar ju nervozon. Megjithatë, pavarësisht kësaj, 85% e...

Katër veprimet e para që duhet të bëni kur digjeni papritur

Nga pakujdesia në gatim ose në hekurosje ndodh që ndonjëherë të digjemi papritur dhe në ato momente nga dhimbja nuk i mendojmë...

Madonna së shpejti me album të ri

Madonna së shpejti do të sjellë albumin e saj më të ri. Mbretëresha e muzikës pop ka konfirmuar përmes një video të...

Çka ndodh brenda një minute në Internet?

Brenda një minute në botë ndodhi shumë gjëra. Përdorimi i rrjeteve sociale e ka bërë jetën më dinamike. Por...

Nesër prezantohet trajneri i ri i Kombëtares, zbuloni kush janë surprizat

Është mësuar se Federata Shqiptare e Futbollit do të prezantojë të martën trajnerin e ri të Kombëtares.Shumë emra janë përfolur që prej...

Përdoruesit e kokainës përjetojnë qarkullim abnormal të gjakut dhe rrezik nga sëmundjet e zemrës

Përdoruesit e kokainës që ankohen nga dhimbjet e gjoksit mund të kenë qarkullim abnormal të gjakut në enët më të vogla të...

Sëmundja e cila vret! Këto simptoma tregojnë kancerin e shpretkës: Kë e kërcënon më...

Kanceri i shpretkës është sëmundje e rrallë dhe kryesisht shfaqet me metastazën e karcinomës nga organet e tjera,...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...