18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Drejtoresha e Huawei arrestohet në Kanada, SHBA kërkon ekstradimin e saj

Gjiganti i teknologjisë kineze Huawei njoftoi se nuk ka njohuri për shkeljet e supozuara financiare të drejtoreshës financiare Meng Wanzhou, e cila është arrestuar...

SHBA ultimatum Rusisë: Keni dy muaj afat për marrëveshjen “për forcat nukleare”

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Rusia ka 60 ditë për të përmbushur detyrimet e Marrëveshjes për forcat nukleare të rangut të...

Shefja e CIA-s raporton për vrasjen e Khashoggit

Shefja e CIA-s, Gina Haspel, do të raportojë sot para udhëheqësve të Senatit amerikan për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Khashoggi u vra...

Ukraina shpall gjendjen e luftës, përgatitet për konfrontim me Rusinë (Foto/Video)

Ukraina është duke u bërë gati ta mbrojë veten nga ndonjë pushtim i mundshëm, pas kapjes së tri anijeve të tyre nga forcat ruse...

SHBA blindon kufirin me Meksikën me tela me gjemba

Ushtarët amerikanë kanë filluar të vendosin tela me gjemba përgjatë shtrirjes së lumit Rio Grande në Teksasin jugperëndimor, teksa Donald Trump po përgatitet për...

Donald Trump pret rezultatet me miqtë dhe familjen

Derisa pritet të mbyllen të gjitha vendvotimet e zgjedhjeve të mes mandatit në SHBA, Shtëpia e Bardhë ka lëshuar një deklaratë në të cilën...

Sllovenia dhe Kroacia në mesin e vendeve me më pak ndikim në BE

Sipas hulumtimit të Këshillit Evropian për Marrëdhëniet me Jashtë, me seli në Londër dhe Fondacioni Stiftung Merkator, me seli në Essen, vendet më me...

Pamjet që kanë shokuar opinionin amerikan, edukatoret e çerdhes inkurajojnë fëmijët të rrahen (Video,...

Një video e publikuar në internet nga një nënë ka shokuar opinionin në SHBA, për faktin se në të shfaqen fëmijët brenda një çerdhe...

Buxheti për shërbimet sekrete amerikane u rrit në vitin 2018

Buxheti për shërbimet sekrete i administratës Trump, është rritur ndjeshëm në vitin 2018, në çastin që SHBA-ja po përballet me sulmet kibernetike nga Rusia,...

Sudani Jugor, aty ku 19,000 fëmijë janë pjesë e forcave të armatosura – djemtë...

Në një terren me pluhur në Yambio, nën një pemë të madhe mango, një grup prej 30 vajzash dhe djemsh, disa të veshur me...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...