18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Vrasja e gazetarit, Trump paralajmëron pasoja për Arabinë Saudite

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, tha sot se së shpejti do të bisedojë me princin saudit Mohammed bin Salman në lidhje me atë nëse...

Zhdukja e gazetarit saudit, hetimet vazhdojnë në rezidencën e konsullit saudit në Stamboll (Video)

Zyrtarët turq në grupin e punës të formuar për hetimin e rastit të gazetarit saudit të zhdukur të Washington Post, Jamal Khashoggi, arritën në...

Kim Jong-Un fton Papa Franceskun të vizitojë Korenë e Veriut

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un ftoi Papa Franceskun të vizitojë vendin e tij. Ftesa do t’i dorëzohet Papës nga presidenti koreano-jugor Mun Xhae-in,...

Rusia i dhuron Sirisë tre sistemeve raketore S-300

Rusia i ka dhuruar Sirisë tre grupe të sistemeve raketore S-300PM, ku secila përmban tetë raketa, njoftojnë sot mediat ruse, duke iu referuar burimeve...

Vritet i biri i liderit të ISIS-it gjatë sulmeve ajrore të forcave ruse (Foto)

Themeluesit kryesor të ISIS-it, Abu Bakr al-Bagdadi dyshohet se i është vrarë i biri më i vogël, gjatë sulmeve ajrore të forcave ruse. Sipas një...

Arrinë në 832 numri i viktimave nga tërmeti e cunami në Indonezi

Numri i viktimave nga tërmeti dhe cunami i shkaktuar prej tij në ishullin indonezian të Sulawesit është rritur në mënyrë drastike në 832 jetë...

Kim Jong Un dëshiron një takim të dytë me Presidentin Trump

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in bëri të ditur se udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un, dëshiron të mbajë një takim...

Stuhia Florence “shkëput” një qytet nga Karolina Veriore

Qyteti bregdetar, Uillmington në Karolinën Veriore është rrethuar plotësisht nga uji, duke krijuar distancë me pjesën tjetër të këtij vendi, për shkak të vërshimeve...

Mattis paralajmëron Assadin

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis paralajmëroi presidentin sirian, Bachar al-Assad, se rrezikon masa ndëshkuese nëse përdor armë kimike në sulmin ndaj Idlebit, bastioni...

Pasojat e tajfunit Jebi në Japoni, 11 të vdekur – miliona banorë mbesin...

Njëmbëdhjetë persona kanë humbur jetën dhe miliona tjerë kanë mbetur pa energji elektrike, si pasojë e tajfunit të fuqishëm që ka goditur këto ditë...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...