18.2 C
Skopje
Sunday, April 21, 2019

Teknologjia e kësaj veture, vëren nëse shoferët janë të lodhur gjatë vozitjes

Subaru Smart u prezantua për herë të parë në Forester 2020. Muajin e kaluar, Volvo zbuloi planet për të...

Shtetet më të pasura në botë

Një nga elementët matës së pasurisë së një shteti është fuqia blerëse e qytetarëve të tij. Pikërisht shpenzimet mesatare...

Gjendet karfica e arit nga viti 1485

Një detektor metali ka zbuluar një karficë ari me vlerë 15,000 funte që mund t’i përkiste mbretit anglez Edward IV, i cili...

Thesaret e Notrë Damit

Notrë Dami i shkatërruar nga flakët, mban relike të adhuruara nga katolikët, një organo të përmasave të mëdha dhe shumë vepra arti.

Madonna së shpejti me album të ri

Madonna së shpejti do të sjellë albumin e saj më të ri. Mbretëresha e muzikës pop ka konfirmuar përmes një video të...

Ushtria turke shkatërron objektiva terroriste në veri të Irakut

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë ka njoftuar se avionët luftarakë turq goditën objektivat e organizatës terroriste PKK në veri të Irakut.

23 të arrestuar pas trazirave në Kopenhagë

Policia e Kopenhagenit konfirmoi arrestimet të hënën në mëngjes. Policia në Kopenhagë arrestoi 23 persona të dielën në mbrëmje...

Narkotikët, ilaçet, armët dhe paratë më tërheqëse për kontrabandim

Një ton marijuanë ka sekuestruar vitin e kaluar dogana në 16 aksione për parandalimin e kontrabandimi me narkotikë. Në aksionet sipas raportit...

Çka ndodh brenda një minute në Internet?

Brenda një minute në botë ndodhi shumë gjëra. Përdorimi i rrjeteve sociale e ka bërë jetën më dinamike. Por...

Sulm me armë në një kishë, një person humb jetën

Një person u vra pasi që një sulmues anonim ka hapur zjarr në një kishë në qytetin Salmon Arm, në provincën kanadeze...
- Advertisement -

Me te komentuara

Autobusi me turistë gjermanë del nga rruga, 29 të vdekur dhe 27 të lënduar...

Të paktën 29 vetë kanë gjetur vdekjen pasi një autobus që transportonte turistë gjermanë u rrëzua nga një rrugë dhe u përmbys...

Fjalimi i Albin Kurtit: Opozitë e fortë, por duhet ndryshim

“Jemi një opozitë aq e fuqishme, sa mund të vëmë në vështirësi çdo qeveri, në nivel qendror apo lokal”.  Ky ishte mesazhi që përcolli kryetari...

Dibër, 55 cm dëborë, bllokohen rrugët malore

Gjatë pasdites së kësaj të diele reshjet e dëborës janë bërë të dendura në zonat verilindore. Rrugët nacionale janë të hapura, por në Dibër një...