Studenti që fitoi 1 miljardë dollarë në Dubai !

0
2444

Saygin Yalcin është lindur ne Bremen të Gjermanisë, është me origjinë turke.
Saygin pasi kreu shkollën  e mesme ne Gjermani , studimet e larta i filloi ne Dubai.
Kur shkoi ne Dubai ai kishte vetem nje cante dore prej 5 eurove, mirepo dalengadal arriti te krijoi kompani gjigande , ne sferen e internetit, dhe shiteblerjes. Nje nder kompanit arriti tja shes edhe gjiganitit Amazon.
Kompanit e tij tani me arrin vleren e 1 miljardë dollar dhe njihet si njeri nder më me sukses deri moshen 30 vjece.
Ai posedon banese ne BurjKhalifa, aeroplan privat, buggati etj.
Njihet edhe si person qe ka lidhje miqesie  me familjen Kardashian dhe yje tjere te Hollywood-it.

This is why I am proud to be in the UAE. Land of opportunities, land of inspiration.

This is why I am proud to be in the UAE. Land of opportunities, land of inspiration.

Posted by Saygin Yalcin on Sunday, February 11, 2018

LEAVE A REPLY

Ju lutem lini komentin tuaj
Ju lutem shkruani emrin ketu